o nas

 

Momonomo – pracownia rzeczy przytulnych

Ręcznie wykonane przytulne dzianiny z najszlachetniejszych naturalnych włóczek

naturalna peruwiańska alpaka, baby alpaka, wełna,  merino, jedwab, len, bawełna…

nasza filozofia:

w zimnym świecie rzeczywistości wirtualnej, wszechorganiającego plastiku i bezdusznych maszyn tworzymy własnymi rękami, powoli i starannie, naturalne rzeczy przytulne dla tych, którzy docenią ich wyjątkowość i autentyczność.

o nas:

jesteśmy małą, rodzinną pracownią, w której tworzymy ręcznie, na drutach i na szydełku, nasze przytulne rzeczy z naturalnych, szlachetnych włóczek.

nasze materiały:

do naszych prac wykorzystujemy naturalne, szlachetne rodzaje włóczek –  peruwiańską alpakę, wełnę merino, jedwab i bawełnę.

1. Wełna peruwiańskich alpak
rysunek alpaka z Peru

Wełna z alpaki to miękkie i trwałe włókno naturalne, które doskonale nadaje się na ciepłe dzianiny. Jest lżejsza, mniej swędząca i cieplejsza niż tradycyjna wełna owcza. Wełna z alpaki ma świetne właściwości pochłaniania wody, które tworzą izolację od zimna.

2. Wełna merino

naturalna wełna merino

Wełna merino pochodzi od owiec rasy merino, które są cenione za swoje delikatne, miękkie i elastyczne włókna. Włókno jest delikatne dla skóry, ale oferuje wyjątkową zdolność izolacyjną, dzięki której poczujesz się przytulnie w zimne dni. Może być stosowana do produkcji gęstych lub lekkich dzianin i często jest mieszana z innymi rodzajami przędzy, np. z jedwabiem, co dodaje jej luksusu.

 

3. Jedwab morwowy 

naturalny jedwab morwowyPrzędza jedwabna jest miękka, gładka i dodaje luksusu każdemu ręcznie robionemu artykułowi dziewiarskiemu. To przyjazne środowisku włókno jest produkowane z kokonów jedwabników i jest naturalnie izolujące, zapewniając ciepło, a także wyjątkową miękkość przy dotyku.

 

4. Wełna owcza

rysunek owcy

Wełna jest jednym z najczęściej używanych rodzajów przędzy w dziewiarstwie, ponieważ jest ciepła i wystarczająco uniwersalna do różnych zastosowań, w tym swetrów, czapek, rękawiczek, skarpet i innych! Występuje w wielu różnych rodzajach

 

5. Bawełna

naturalna bawełnaPrzędza bawełniana zapewnia doskonałą oddychalność, dzięki czemu nadaje się zarówno do odzieży na zimne, jak i na ciepłe pory roku, jak na przykład topy na ramiączkach czy letnie czapki! Dzięki gładkiej fakturze, która nie powoduje podrażnień, ten rodzaj przędzy stał się popularny wśród osób o wrażliwej skórze.

jak działamy:

możesz dokonać zakupu bezpośrednio na stronie w sklepie online momonomo.com

zapraszamy również na przytulne stoisko momonomo na różnych targach mody i rękodzieła w Warszawie, w których regularnie bierzemy udział. Na stoisku zobaczysz nie tylko dużo więcej różnych modeli i kolorów, ale przede wszystkim możesz osobiście poczuć, jak cudownie mięciutkie i przytulne są nasze wyroby.https://momonomo.com/recznie-wykonane-rzeczy-przytulne-z-naturalnych-wloczek/

Informacje o aktualnych wydarzeniach znajdziesz na stronie głównej momonomo , na naszym Facebooku pracownia.momonomo lub Instagramie pracownia.momonomo.

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych Informacji,  wystarczy, że się z nami skontaktujesz 🙂 kontakt

Dodaj komentarz