
Dlaczego wełna alpak jest najlepsza?
Zalet naturalnej wełny z alpaki jest bardzo wiele. Wszystkie produkty w pracowni momonomo powstają z naturalnych, najwyższej jakości surowców, jak peruwiańska alpaka, jedwab morwowy, wełna merynosów, wełna owcza i bawełna. Moje serce podbiła jednak przede wszystkim alpaka, swoją ultramiękkością i przytulnym ciepłem, jakie dają rzeczy z niej zrobione.
Alpaka to sympatyczne zwierzę, bliska kuzynka wikunii, lamy i… wielbłąda!
Naturalna wełna z alpaki to wszechstronny materiał, który od wieków jest wykorzystywany przez mieszkańców Peru i innych części świata. Jest zarówno ciepła, jak i lekka, co czyni ją idealną do tworzenia wysokiej jakości odzieży i akcesoriów. Jej hipoalergiczne właściwości sprawiają, że jest doskonałym wyborem dla osób o wrażliwej skórze. Poznaj niektóre z zalet tego niezwykłego materiału i dowiedz się, dlaczego stał się tak popularny w ostatnich latach.
Przede wszystkim, prawdziwa peruwiańska alpaka jest niezwykle szlachetna i bardzo, bardzo mięciutka! Ale to nie jedyne zalety tego cudownego włókna.
Wełna z alpaki jest również:
- ciepła — kilkakrotnie cieplejsza od wełny owczej o tej samej grubości
- lekka – ubrania z alpaki są ciepłe ale przy tym dużo lżejsze od tych ze zwykłej wełny
- oddychająca — zatrzymuje lub oddaje na zewnątrz nadmiar ciepła
- mięciutka – jest przyjemna dla skóry i nie podgryza
- trwała — nawet trzykrotnie mocniejsza od wełny owczej
- całkowicie hipoalergiczna – może być noszona przez osoby z wrażliwą skórą i alergików
- odporna na brud – posiada naturalne olejki, które chronią ją przed kurzem oraz wnikaniem zapachów
- po prostu przepiękna – rzeczy z alpaki mają szlachetny wygląd i naturalny, elegancki połysk.
Alpaka to surowiec naturalny i ekologiczny.
Futro alpaki, fachowo nazywane runem, ma bardzo bogatą kolorystykę. Włóczki z alpaki mają wiele pięknych kolorów i odcieni nawet bez żadnego farbowania. Od bieli, poprzez kremy, beże, brązy i szarości, aż do czerni! Kolorów peruwiańskiej alpaki jest ponad 20, a różnych odcieni naliczono aż 300! Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych wełen, alpaka nie potrzebuje przed przędzeniem żadnej obróbki chemicznej

Naturalne włóczki są najbardziej przyjazne dla skóry i dla środowiska.
Na tym nie koniec zalet naturalnej wełny z alpaki. Jest ona również przyjazna dla naszej skóry. Wyroby z alpaki, tak jak i z innych naturalnych włókien, są dobre dla naszej planety. Jest tak, ponieważ naturalne wlókna ulegają biodegradacji szybko i bez szkodliwych pozostałości.

Kolejne zalety naturalnej wełny z alpaki to wytrzymałość i trwałość.
Wełna z alpaki jest szlachetna, a co za tym idzie, kosztowna. Jednak wyroby zrobione z alpaki są cudowne w użytkowaniu oraz bardzo trwałe. To nie są ciuchy zużyte i wyrzucane po jednym sezonie. Wręcz przeciwnie. Dzięki swojej wytrzymałości i trwałości, rzeczy z alpaki będą nam służyły przez wiele sezonów. Na przykład swetry z naturalnej włóczki z alpaki można nosić nawet 10 – 15 lat. Ja i dwie moje córki nosimy swoje czapki z alpaki już po kilka lat i nadal wyglądają świetnie! Jak widzicie, naturalna włóczka z alpaki, jest nie tylko szlachetna, ale ma też wiele innych cech.
Zalety naturalnej wełny z alpaki są niezliczone.
Ja uwielbiam ją przede wszystkim za to, że jest niezwykle miękka i przyjemna w dotyku. Zapewnia maksymalną przytulność i komfort noszenia. Dlatego właśnie idealnie sprawdza się na ręcznie robione czapki, szaliki, rękawiczki, czy swetry.
Wełna peruwiańskich alpak to zdecydowanie moja największa włóczkowa miłość. Jest dla mnie niekwestionowaną królową przytulności!
Przytulne, ręcznie wykonane dzianiny z naturalnej wełny peruwiańskich alpak.