Prezenty na Dzień Dziecka

Prezenty na Dzień Dziecka

Wyjątkowe prezenty na Dzień Dziecka z pracowni rzeczy przytulnych momonomo.

Prezenty na Dzień Dziecka to bardzo aktualny temat w maju, ponieważ nadchodzi ten bardzo wyczekiwany przez dzieci dzień. W tym roku będzie to wtorek, 01 czerwca. Pewnie pamiętacie jak sami na niego czekaliście? Jak z biciem serca, niecierpliwie, odpakowywaliście prezent niespodziankę albo Waszego wymarzonego Cosia? A potem te chwile błogiego szczęścia? Z pewnością chcecie, by Wasze dziecko też się tak poczuło. A ze względu na prawdziwą lawinę masowych, łatwo dostępnych produktów, nie jest to łatwe zadanie.

Znalezienie oryginalnego prezentu na Dzień Dziecka to dziś dla rodzica poważne wyzwanie. 

Jak w morzu przemysłowych ofert znaleźć coś wyjątkowego? Niepowtarzalnego? Coś, co będzie towarzyszem dziecięcych zabaw przez długi czas i nie pójdzie w kąt przy pierwszej okazji? Będzie TĄ, ukochaną, zabawką z dziecięcych lat? Mam na to wiele dobrych pomysłów, pomysłów na piękny prezent na Dzień Dziecka. Moje maskotki to prawdziwa menażeria przytulnych, wesołych i psotnych zwierzaków. Sięgając po nie z pewnością przekonacie się o tym sami.

pluszaki z alpaki
Mięciutkie i przytulne pluszaki z alpaki, uwielbiane przez małe i duże dzieci.

Warto zaznaczyć, że dla większości rodziców ważne jest nie tylko, by prezent był atrakcyjny.

Przede wszystkim maskotka musi być także bezpieczna dla dziecka. Dlatego wszystkie moje przytulanki robione są ręcznie. Wykonuję je starannie i solidnie. Ponieważ wiele dzieci jest alergikami, ogromne znaczenie ma też to, z czego wykonany jest pluszak. Z tego powodu używam wyłącznie sprawdzonych, niealergizujących materiałów: wełenki z alpaki, bawełny egipskiej i jedwabiu. W przeciwieństwie do komercyjnych zabawek, wiecie też, co maskotka ma w środku, dlatego że wypełnienie, które stosuję ma atest do zabawek przeznaczonych dla małych dzieci.

Wyjątkowe prezenty na Dzień Dziecka warto w mojej pracowni zamawiać z wyprzedzeniem. 

Z pewnością, jak wszyscy kochający rodzice, chcecie znaleźć wyjątkowy prezent dla swojego dziecka. Oczywiście chętnie pomogę zrealizować taki cel. Jednak, ze względu na fakt, że każda moja maskotka powstaje ręcznie (a rączki mam niestety tylko dwie), niewątpliwie nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę.

Osoby, które skontaktują się ze mną dopiero na dzień przed okazją, prawdopodobnie będą rozczarowane. Najpewniej dlatego, że wybrany pluszak może już u mnie nie mieszkać, a czasu na zrobienie podobnego już nie będzie.

laleczka momonomo z misiem
Moje miękkie, bawełniane lalki stwarzają nieograniczone możliwości kreatywnej zabawy.

Potrzebuję czasem nawet do 14 dni, żeby zrobić tak wyjątkową zabawkę jak maskotka z alpaki czy lalka z ubrankami na zmianę. 

Idealny czas realizacji to tygodnie wcześniej. Niewątpliwie warto poczekać chwilkę na coś tak oryginalnego, zamiast kupować w pośpiechu, czy w ostatniej chwili, jakieś sieciówkowe „alibi”.

Dlatego polecam zaplanować zakup i złożyć zamówienie nieco wcześniej, tak, abym miała możliwość zrealizować wszystkie życzenia. 

W przeciwieństwie do produktów masowych, pomysły na wyjątkowy prezent z pracowni Rzeczy Przytulnych nie znudzą się i oprą „modzie na…”. To jak? Zachęceni? Wybieramy prezent dla dziewczynki czy prezent dla chłopca? 

 

Mam na imię Agnieszka i tworzę ręcznie, na szydełku i na drutach, rzeczy przytulne z naturalnych włóczek.

Wykorzystuje materiały, których pochodzenie znam - najczęściej jest to luksusowa wełna alpak - wysokogórskich lam z Peru, ale bywa to również wełna merino, czysty len, jedwab, albo wysokogatunkowa bawełna.

Najbardziej lubię mięciutką i szlachetną wełnę alpak, bo nie tylko jest wyjątkowa ciepła i "oddychająca", ale nie drapie i nie znam wielu innych materiałów, które byłyby tak miłe w dotyku...